PJ Library у світі

Harold Grinspoon, founder of PJ Library

«Піжамна бібліотечка» - частина міжнародної програми PJ Library, заснованої в 2005 році американським єврейським філантропом Гарольдом Грінспуном.

Історія PJ Library почалася у штаті Массачусетс. Спочатку це був невеличкий проект, проте через десять років він перетворився в інтернаціональну освітню програму, яка спільно з партнерською ізраїльською програмою «Сіфріят піжама» охоплює майже 670 тисяч дітей у 30 країнах.

Без перебільшення можна сказати, що завдяки ініціативі Фонду Гарольда Грінспуна і сотням меценатів і благодійників, які підтримали PJ Library, нове покоління євреїв у всьому світі долучається до базових єврейських цінностей, в першу чергу - любові до читання, яка об'єднує дітей і батьків у єврейських сім'ях.

Книжки PJ Library виходять мовами: англійською, івритом, іспанською, російською, і з квітня 2019 року – українською.

США і Канада

У Північній Америці на програму PJ Library підписалися 200 тисяч охочих в більш ніж 200 містах США та Канади. Програма щорічно надсилає поштою дітям від 6 місяців до 8 років одинадцять єврейських книжок і диск з єврейською музикою. Сотні єврейських федерацій, синагог і громадських центрів постійно проводять заходи у форматі PJ Library. Всього за час існування програми видані і розіслані 378 книжок загальним накладом 8 мільйонів примірників.

З 2011 року PJ Library за підтримки фонду «Генезис» активно залучає російськомовну аудиторію. Спеціально для них російською і англійською мовами проводяться заняття за мотивами книжок і ставляться спектаклі. У Нью-Йорку, Силіконовій долині, Майямі та Монреалі програма охоплює сотні російськомовних єврейських сімей.

Ізраїль

В Ізраїлі про програму PJ Library знають більше 250 тисяч дітей під назвою «Сіфріят піжама». Вона охоплює 90% єврейських дітей в державних дитячих садках країни. Діти від 3 до 5 років отримують в подарунок вісім книжок на івриті щороку. Програма «Сіфріят піжама» є частиною національного проекту підтримки читання, розвитку мовних навичок і виховання на основі духовних цінностей в дитячих садках. Здійснюється ізраїльським відділенням Фонду Гарольда Грінспуна за підтримки Міністерства освіти Ізраїлю і приватних донорів.

З 2011 року ізраїльтяни, котрі постійно проживають в США, можуть стати учасниками програми «Сіфріят піжама бе-Америка» і отримувати книжки на івриті з доставкою додому.

Австралія

Австралія стала другою країною за межами США, де сім’ї з дітьми від 6 місяців до 8 років отримали нагоду підписатися на програму. Підтримку проекту надає Shalom Institute і JCA.

Мексика

У Мексиці, як і в Ізраїлі, підписатися на книжки можна через єврейські школи і дитячі садки. Програма PJ Library діє в 15 школах і дитячих садках країни і нараховує 2732 дитини в трьох вікових групах від 3 до 8 років. 

Великобританія

У Великобританію програма PJ Library прийшла в 2015 році, але вже встигла стати дуже популярною серед британських євреїв. Сім'ї з дітьми від 6 місяців до 8 років отримують в подарунок CD-диск з піснями і 10 книжок на рік. За перші кілька місяців роботи програми книжки отримали 8000 сімей, чимало охочих потрапили до «списку очікування». 

Підпишіться на книжки «Піжамної бібліотечки», і ви станете частиною глобальної ініціативи, яка об'єднує єврейські сім'ї у всьому світі, а у вашої дитини з'являться нові улюблені казкові герої, такі  як у їх однолітків у Мельбурні або Чикаго.